Home » 2019 MJP Winners

2019 MJP Winners

See below for the 2019 MJP winners! Congratulations to all!

https://vimeo.com/327331267/e5e7be5e46

ASL Poetry

Ages 8 & Under

1st Place – Zavier Ramos-Quezada – California School for the Deaf, Riverside

2nd Place – Jeremiah White – Metro Deaf School

3rd Place – Sophia Kujawa – Wisconsin School for the Deaf

Ages 9-12

1st Place – Rohan Audet – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

2nd Place – Eh Klu Wah – Metro Deaf School

3rd Place – Tyler Lor – Metro Deaf School

Ages 13-18

1st Place – Emma Vollmar – Wisconsin School for the Deaf

2nd Place – Omar Sharif – American School for the Deaf

3rd Place – Nathalia Neuman – Jean Massieu School of the Deaf

Special Needs Age 12 and Under

1st Place – Sarah Bohon – American School for the Deaf

2nd Place – Christian Turpin – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

Special Needs Ages 13-18

1st Place – Katherine Cullum – California School for the Deaf, Riverside

2nd Place – Elena Yanguez – Jean Massieu School of the Deaf

Open Competition

1st Place – Jarmal Puryear – American School for the Deaf

 

ASL Storytelling

Ages 8 & Under

1st Place – Dasan Fewel – California School for the Deaf, Riverside

2nd Place – Ava Smith – Beverly School for the Deaf

3rd Place – Ava Plummer – Kansas School for the Deaf

Ages 9-12

1st Place – Zarita Toledo – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

2nd Place – Jaden Gamache – California School for the Deaf, Riverside

3rd Place – Tyler McCallum – Kansas School for the Deaf

Ages 13-18

1st Place – Joshua Cypert – California School for the Deaf, Riverside

2nd Place – Malakai Sanders – Wisconsin School for the Deaf

3rd Place – Rita Child – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

Open Competition

1st Place – Frances Sorrentino – Jean Massieu School of the Deaf

2nd Place – Cherilyn Lundquist – California School for the Deaf, Riverside

3rd Place– Brian Peets – Rhode Island School for the Deaf

 

Deaf Art

Ages 8 & Under

1st Place – Ryan Gonzales – California School for the Deaf, Riverside

2nd Place – Lena Henningfeld – Wisconsin School for the Deaf

3rd Place – Ariel Wedel – Kansas School for the Deaf

Ages 9-12

1st Place – Delaney Ringer – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

2nd Place – Abigail Johnston – Kansas School for the Deaf

3rd Place – Kevon Belevender – Metro Deaf School

Ages 13-18

1st Place – Emily Pagan – American School for the Deaf

2nd Place – Olivia Larson – Western Pennsylvania School for the Deaf

3rd Place – Soteris Constantinou – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

Special Needs Age 12 and Under

1st Place – Angelique Bolthouse-Bartlet – Wisconsin School for the Deaf

2nd Place – Stephan Redman – American School for the Deaf

3rd Place – Elijah Rayner – Metro Deaf School

Special Needs Ages 13-18

1st Place – Ermak Minchenko – American School for the Deaf

2nd Place – Laura Bisceglia – Marie Philip School at The Learning Center for the Deaf

3rd Place – Alondra Rosales-Campos – California School for the Deaf, Riverside

Open Competition

1st Place – Emma Presley – American School for the Deaf

2nd Place – Claudy Jiminez – Passaic County Technical Institute

3rd Place – Frances Sorrentino – Jean Massieu School of the Deaf